W dniach 22-23 stycznia 2015 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej k. Rzeszowa odbyły się warsztaty oraz konkurs w ramach Projektu pt.: „Matematyka na giełdzie”. dofinansowanego ze Stypendium im. Lesława A. Pagi Organizatorem Projektu była Katedra Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Warsztaty oraz konkurs „Matematyka na giełdzie” odbyły się w specjalistycznym Laboratorium Finansowym, które powstało przy Instytucie Badań i Analiz Finansowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Wzięło w nich udział 48 uczestników (studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych) z Polski oraz Ukrainy. Zakres tematyczny warsztatów obejmował:

- rynki i instrumenty finansowe,
- podstawy matematyki finansowej,
- wprowadzenie do Harmonic Tradingu - nowoczesnego nurtu współczesnej analizy technicznej,
- psychologię inwestowania.

Głównym celem projektu było wzbogacenie stanu wiedzy studentów i uczniów szkół średnich z zakresu zastosowania matematyki na rynku kapitałowym oraz przekazanie uczestnikom podstawowych zasad inwestowania.

List Referencyjny Fibonacci