W dniach 7- 8 kwietnia 2022 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Tyczynie oraz Szczepanik - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Krośnie uczestniczyli w trzeciej turze wydarzenia w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II.” Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy ekonomicznej i finansowej poprzez wykorzystanie różnorodnych form współpracy z uczniem – od webinarów, poprzez praktyczne warsztaty, aż po rywalizację w ramach gry terenowej połączonej z konkursem. Warsztaty z tematyki ekonomii i finansów poprowadzili najbardziej aktywni studenci z Finansowego Koła Naukowego FLOW pod opieką Mentorów – pracowników IBAF oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Ponadto uczniowie mieli okazję odwiedzić Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce. Na terenie muzeum przebiegała gra terenowa, w której uczestnicy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez trenerów, rozwijając przy tym umiejętności takie jak kreatywność czy praca w grupie. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia oraz relacji filmowej, w tym celu zachęcamy do śledzenia profilu IBAF na Facebook.