Pracownicy Instytutu Badań i Analiz Finansowych prowadzą zajęcia w szkołach ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego w ramach projektu „Klasy patronackie”. Tematyka prowadzonych zajęć obejmuje szeroki zakres tematyczny

począwszy od zagadnień związanych z inwestowaniem środków finansowych na giełdzie poprzez edukację finansową aż do zagadnień oscylujących wokół zarządzania budżetem domowym.

Mgr Małgorzata Leśniowska-Gontarz przeprowadziła zajęcia dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy oraz dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu w zakresie edukacji finansowej i rozwoju finansowego IQ przy wykorzystaniu gier planszowych. Mgr Ulyana Dzyuma-Zaremba przeprowadziła z kolei warsztaty o tytule „Facebook, złoto czy bitcoin? Zysk a ryzyko” dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie. Warsztaty zostały zrealizowane w specjalistycznym Laboratorium Finansowym WSIiZ. Uczniowie wykorzystując konta demonstracyjne mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką rynku finansowego, zainwestować wirtualny kapitał opierając swoje decyzje na danych rzeczywistych, jak również zrozumieć zależność między ponoszonym ryzykiem a stopą zwrotu z inwestycji.