Waluty, giełda, inwestowanie – to słowa, które najczęściej pojawiały się przy okazji warsztatów organizowanych w Laboratorium Finansowym, podczas Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. ; Maturzyści z Zespołu Szkół w Tyczynie zapoznali się z platformą transakcyjną TMS Brokers. Dzięki temu mogli wczuć się w role profesjonalnych traderów i zawierać transakcje spekulacyjne na rynku walutowym.;Zajęcia trwały 45 minut. Każdy z uczestników otrzymał swój własny login do konta założonego na platformie GO4X - programie służącym do inwestowania; na rynku FOREX. Każdy z uczniów miał do dyspozycji 10 000 zł. ; Pieniądze, którymi obracali uczniowie były w pełni wirtualne, zatem goście laboratorium nie musieli ryzykować swoich własnych oszczędności. Ku zaskoczeniu prowadzącego, wszyscy uczestnicy zajęć osiągnęli spore zyski. Jedynie mała; nutka żalu pojawiła się w ich wypowiedziach, gdyż uzyskane profity nie mogły zamienić się w nowe auta, telefony czy telewizory. Stały się one jednak wielką zachętą do studiowania Finansów i Rachunkowości w WSIiZ. ; ;;;; ; ;- To wspaniała inicjatywa naszej Uczelni i Instytutu. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu inwestowania, której niestety ciągle brakuje młodym ludziom – zaznacza prowadzący, mgr Paweł Bochenek z Instytutu Badań i Analiz Finansowych. ; Wszyscy, którzy odwiedzili Uczelnię byli pod wrażeniem nowoczesnego laboratorium finansowego i perspektywy studiowania w WSIiZ, która oferuje naukę profesjonalnego inwestowania w instrumenty finansowe, gry na giełdzie, symulacje transakcji finansowych oraz zarządzanie portfelem inwestycyjnym.