Instytut Badań i Analiz Finansowych przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich w ramach projektu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem zorganizował wykład otwarty pt. Rynek Wymiany Informacji Gospodarczych w Polsce.; ; Wykład wygłosił Pan Krzysztof Ostafiński - urodzony w 1982 r. w Rzeszowie. Laureat olimpiady wojewódzkiej z historii, absolwent socjologii i prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie. Od 2008 r. zatrudniony w Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. w Warszawie. Koordynator i wykładowca na kilkunastu uczelniach wyższych w południowo – wschodniej Polsce w ramach projektu edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. ; W wykładzie poruszona została kwestia systemów wymiany informacji finansowej. Prelegent wyjaśnił w jaki sposób informacja i właściwe jej wykorzystanie wspiera funkcjonowanie gospodarki. Podczas wykładu wskazał także możliwości korzystania z danych przetwarzanych przez Biuro Informacji Kredytowej zarówno przez instytucje finansowe, przedsiębiorstwa jak i osoby fizyczne. ; Pan Krszysztof Ostafiński przedstawił studentom aspekty prawne rynku wymiany Informacji Gospodarczych, zwracając szczególną uwagę na kwestie dotyczące ochrony danych osobowych, czy tajemnicy bankowej. ;Zaprezentował aspekty organizacyjne rynku informacji gospodarczych, zaprezentował Biura Informacji Gospodarczej funkcjonujące w Polsce oraz systemy wymiany informacji kredytowej w Polsce: Biuro Informacji Kredytowej S.A. i system Bankowy Rejestr Związku Banków Polskich.; ; Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem studentów.