21 stycznia 2014 roku w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej odbyło się szkolenie Novice Investor. ; Szkolenie pozwoliło zrozumieć funkcjonowanie rynku finansowego, poznać wykorzystywane na nim instrumenty oraz zaznajomić się z rządzącymi nim zasadami. ; Zajęcia odbyły się Laboratorium Finansowym WSIiZ (KM 305), mieszczącym się w Centrum Edukacji Międzynarodowej, które wygląda jak prawdziwy trading room czy sala giełdowa. Tematem przewodnim szkolenia była analiza fundamentalna oraz analiza techniczna. ; Organizatorami wydarzenia były: Instytut Badań i Analiz Finansowych, Katedra Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Laboratorium Finansowe IBAF. Patronat medialny nad szkoleniem objęły: Giełda Inwestora – Niezależny Multimedialny Portal Inwestycyjny oraz radioeter.fm.