8 lipca 2014 r., w Nowinach pojawiła się informacja o Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wśród specjalistów Uczelni wymieniony został m.in.: Dr Tomasz Skica Dyrektor ds. Badań i Nauki w IBAF. Artykuł podpowiada, jakie umiejętności są najważniejsze na rynku pracy oraz po jakich studiach najłatwiej znaleźć zatrudnienie. Jak pokazuje praktyka, oczekiwania pracodawców wobec przyszłych pracowników koncentrują się wokół ukierunkowanego na rynek profilu kształcenia oraz znajomości języków obcych. Właśnie połączenie obu tych elementów stanowi jedną z najbardziej pożądanych kompetencji na współczesnym rynku pracy. Tymczasem wg CBOS, zaledwie co trzeci dorosły Polak zna jeden język obcy, a co ósmy – dwa języki. Nieliczni (2 proc.) komunikują się w co najmniej trzech językach – wylicza dr Tomasz Skica, Dyrektor ds. Badań i Nauki w IBAF.