W dniu 18 listopada 2016 roku odbyło się kolejne seminarium organizowane przez Instytut Badań i Analiz Finansowych oraz Katedrę Finansów WSIiZ w ramach cyklu Seminaria u ekonomistów. Prelegentem na listopadowym spotkaniu był Pan dr Piotr Sołtyk – pracownik Katedry Finansów Samorządowych Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mający doświadczenie w pracy w audycie, który zaprezentował temat Funkcjonowanie kontroli zarządczej na przykładzie gmin województwa świętokrzyskiego. ; Głównym celem spotkania była prezentacja badań z obszaru kontroli zarządczej w jednostkach samorządu terytorialnego. Celem prowadzonych przez prelegenta badań była próba odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania kontroli zarządczej w gminach wiejskich województwa świętokrzyskiego. Badanie ankietowe skierowano do kierowników poszczególnych jednostek i skonstruowano z uwzględnieniem problematyki wytycznych odnoszących się do standardów kontroli zarządczej. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi sformułowano wnioski, wśród których znalazły się m. in. stwierdzenia, iż kontrola zarządcza funkcjonuje w sposób dalece różniący się od założeń przewidywanych przez ustawodawcę. Badania wykazały również szereg słabości w prawidłowym funkcjonowaniu systemu kontroli zarządczej, jak również brak potrzeby wdrożenia w jednostkach samorządowych procedur normujących problematykę etyki w aspekcie kontroli zarządczej.; ; Uczestnicy seminarium w trakcie dyskusji zastanawiali się nad problematyką zarządzania ryzykiem oraz koniecznością formalizacji poszczególnych procedur. Seminarium posłużyło uczestnikom m. in. do pogłębienia informacji na temat kontroli zarządczej i aspektów zarządzania ryzykiem w jednostkach samorządowych, a także wymianie poglądów oraz doświadczeń badawczych dedykowanych omawianej problematyce. ; Galeria zdjęć z wydarzenia ; Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Seminaria u Ekonomistów.