Dnia 16 marca 2017 r., w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie odbyło się spotkanie dedykowane studentom z zagranicy w szczególności z Ukrainy pt. Legalna praca w Polsce. W poprzednim roku seminarium spotkało się z dużym zainteresowaniem, z tego też powodu w tym roku Koło Naukowe FLOW Bankowość & Inwestycje & Ubezpieczenia przy wsparciu Instytutu Badań i Analiz Finansowych (IBAF), Biura Karier WSIiZ oraz rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych postanowiło zorganizować kolejną edycję tego wydarzenia. Wzorem poprzedniego roku wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie. ; Studenci dowiedzieli się m.in. o wymaganych dokumentach uprawniających cudzoziemca do pracy w Polsce, wymogach dotyczących zezwolenia na pracę. Mieli również możliwość dowiedzieć się w jakie miejsca powinni się udać, aby dopełnić wszelkich formalności związanych z legalnym zatrudnieniem, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu pracy i jakie oferty pracy czekają na nich w Rzeszowie. ; Tematyka tegorocznego spotkania poza obszarem dotyczącym podejmowania pracy została rozszerzona o zagadnienia związane z zakładaniem przez obcokrajowców działalności gospodarczej w Polsce. Wiedza zdobyta podczas seminarium na pewno ułatwi uczestnikom dopełnianie formalności związanych z podjęciem pracy w kraju i umożliwi płynne poruszanie się w przepisach regulujących krajowy rynek pracy. ; Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia oraz materiałem w mediach pod następującymi adresem: http:/zeszow.tvp.pl/29551137/zarobkowe-wyjazdy-i-obcokrajowcy-pracujacy-w-polsce.