Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Coraz częściej technologie cyfrowe są nieodłącznym elementem rozwoju współczesnych gospodarek. Niestety, jak wskazują naukowcy z Uniwersytetu w Dubrowniku (Chorwacja) szczególnie w rejonie Europy środkowo-wschodniej brakuje programów edukacyjnych, które kształtowałyby umiejętności wykorzystania istniejących możliwości płynących z dynamicznie rozwijającej się gospodarki cyfrowej. Trudno wymagać nowych aktywności w dziedzinie przedsiębiorczości cyfrowej (digital entrepreneurship), gdy nie kształtuje się takich postaw wśród młodego społeczeństwa. Projekt IDEA - Inspiring Digital Entrepreneurship and Awareness in HE w obecnej fazie zakłada przygotowanie materiałów edukacyjnych w zakresie tzw. digital entrepreneurship.

IDEA realizowany jest przy współudziale dziewięciu partnerów z Chorwacji, Polski (WSIiZ, IBAF), Belgii, Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Słowacji pochodzących z różnych środowisk (biznes/ICT, instytucje szkolnictwa wyższego i partnerzy społeczni/organizacje pozarządowe)

Więcej informacji dostępnych pod adresem: https://www.ideadigital.eu/index_pl.php

a także: https://www.eizg.hr/news/other/virtual-meeting-of-the-project-idea-inspiring-digital-entrepreneurship-and-awareness-in-he-according-to-the-quality-of-the-digital-entrepreneurship-system-croatia-is-at-the-back-of-the-eu/5295

Raporty

Publikacje

Kontakt

  • Kontakt