Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

 

Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w partnerstwie z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce przez ostatnie miesiące realizował projekt pn. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”. Projekt współtworzony z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej skierowany był do uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego. Jego celem było pokazanie, że ekonomia nie musi być nudna i tak skomplikowana, a podstawowa wiedza z zakresu objętego tematyką projektu pozwoli na prawidłowe interpretowanie zjawisk ekonomicznych. Projekt, łączący w sobie różne formy przekazywania wiedzy w tym m.in. webinaria, warsztaty stacjonarne oraz rywalizację zespołową - jest autorską inicjatywą pracowników Instytutu Badań i Analiz Finansowych.


W dniach 24-25.09. oraz 15-16.10.2020 roku odbyły się dwie tury wydarzenia, w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Szczepanika w Krośnie. Dwudniowe wydarzenie obejmowało warsztaty prowadzone przez trenerów IBAF w kampusie WSIiZ w Kielnarowej, zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce (dzień 1) oraz grę terenową na terenie Muzeum (dzień 2). Z uwagi na utrzymujący się stan epidemiologiczny w kraju, trzecia tura wydarzenia musiała zostać przeniesiona do Internetu i odbyła się w formie online – w tym wydarzeniu udział wzięli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie oraz Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.


W konkursie uczestnicy wykorzystywali wiedzę zdobytą podczas webinarów oraz warsztatów, które dotyczyły tematyki zarządzania własnymi pieniędzmi, konsekwencji zadłużania się, istoty ubezpieczeń, sposobów pomnażania kapitału, inwestycji oraz oszczędzania, jak również kwestii związanych z podatkami oraz innymi obciążeniami publicznoprawnymi, a także czynnikami decydującymi o stabilności ekonomicznej i finansowej kraju. Wśród tematów pojawiły się również zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości cyfrowej nawiązujące do realizowanego przez IBAF międzynarodowego projektu IDEA – Inspiring Digital Entrepreneurship and Awareness (https://www.ideadigital.eu/), finansowanego ze środków programu Erasmus+.


To były wydarzenia mocno nastawione na zdobywanie wiedzy. Uczestnicy oraz ich opiekunowie docenili organizację projektu – tak pod względem merytorycznym, jak również organizacyjnym. Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, bo to dzięki tym osobom (organizatorom, trenerom, nauczycielom i wychowawcom, jak również uczniom – uczestnikom wydarzeń) miał on szansę się odbyć. Jak zapewnia koordynator projektu mgr Karolina Palimąka – „z pewnością nie jest to ostatnie tego rodzaju wydarzenie, zapraszamy do śledzenia strony www uczelni (www.wsiz.pl) oraz Instytutu (www.ibaf.edu.pl)”.

Raporty

Publikacje

Kontakt

  • Kontakt