W dniu 17 02 2021 roku odbyło się spotkanie inicjujące projekt ENHANCE SOFT SKILLS TO NURTURE COMPETITIVENESS AND EMPLOYABILITY (ESSENCE). Liderem projektu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie wraz z Instytutem Badań i Analiz Finansowych WSIiZ. Konsorcjum projektowe obok lidera tworzą: University of Dubrovnik (Chorwacja), Italian Development Partners IDP SAS Di Giancarlo Costantino (Włochy), Institut De Haute Formation Aux Politiques Communautaires (Belgia), Stockholm School of Economics SEE Riga (Łotwa), Ikonomicheski Universitet Varna (Bułgaria) oraz Internet Web Solutions (Hiszpania).

Projekt zakłada przeprowadzenie badań nad rolą umiejętności miękkich w stymulowaniu przedsiębiorczości i podnoszeniu szans na zatrudnienie absolwentów szkół wyższych. Wykonane badania umożliwią opracowanie zestawu narzędzi oraz treści szkoleniowych wspierających ich rozwój. Przygotowane materiały zostaną przetłumaczone na 7 języków i udostępnione za pośrednictwem otwartej platformy zasobów edukacyjnych.

Zachęcamy do śledzenia informacji o projekcie za pośrednictwem strony Instytutu Badań i Analiz Finansowych a wkrótce również strony projektu.

screen na stronę

image001  image002  image004