Zespół ekspertów konsorcjum projektowego ESSENCE ma przyjemność zaprezentować raport będący podsumowaniem efektu intelektualnego I02 dedykowanego mapowaniu umiejętności miękkich z szansami na zatrudnienie. Raport został opracowany w oparciu o analizy krajowe wykonane przez partnerów projektu. Badaniu poddane zostały najbardziej pożądane przez pracodawców umiejętności miękkie wśród kandydatów do pracy w wybranych krajach UE. Raport uwzględnia także wyniki badań ankietowych dotykających wskazanej wyżej problematyki przeprowadzanych wśród przedsiębiorstw, uczelni wyższych, stowarzyszeń biznesowych, jednostek administracji publicznej i instytucji rynku pracy z 14 krajów. Wyniki badań mają kluczowe znaczenie dla realizacji założeń projektu ESSENCE, przyjmującego za cel zwiększenie szans na zatrudnienie studentów uczelni wyższych, dzięki podniesieniu umiejętności miękkich. Projekt przewiduje maksymalizację zaangażowania studentów na rynku pracy, poprzez oferowanie im ścieżek rozwoju zawodowego uwzględniających szkolenia i edukację w zakresie umiejętności miękkich oraz innowacyjne narzędzia edukacyjne.

Strona internetowa projektu ESSENCE jest dostępna pod linkiem http://projectessence.eu/.

Zapraszamy do jej śledzenia i obserwowania aktualizacji dotyczących kolejnych efektów intelektualnych.
Pełną treść raportu można pobrać pod następującym linkiem: RAPORT