W dniach 3. – 4. marca uczniowie dwóch klas z 2 LO z Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie uczestniczyli w dwudniowym wydarzeniu w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II.”. Warsztaty z problematyki ekonomii i finansów dla uczniów poprowadzili najbardziej aktywni studenci z Finansowego Koła Naukowego FLOW pod opieką Mentorów – pracowników Instytutu Badań i Analiz Finansowych oraz Kolegium Zarządzania WSIiZ. Projekt obejmuje warsztaty (w kampusie w Kielnarowej, gdzie wykorzystujemy m. in. Laboratorium Finansowe).

Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy ekonomicznej i finansowej poprzez wykorzystanie różnorodnych form współpracy z uczniem – od webinarów, poprzez praktyczne warsztaty, aż po rywalizację w ramach gry terenowej połączonej z konkursem. Dodatkowo, uczniowie mają okazję poznać lokalne instytucje kultury – Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z tematyki zarządzania własnymi pieniędzmi, inwestowania i oszczędzania, kwestii związanych z podatkami oraz innymi obciążeniami publicznoprawnymi, a także tematyki przedsiębiorczości. Podczas wydarzenia uczestnicy rozwijali kompetencje miękkie takie, jak m. in. praca w grupie, analiza informacji, kreatywność. Podczas gry terenowej na obszarze Muzeum w Bóbrce uczniowie zmagali się zarówno z czasem, jak również trudnością zadań przygotowanych przez trenerów, zaś trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia, a już niebawem również relacji filmowej. Zachęcamy do śledzenia profilu IBAF na Facebook.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Przed organizatorami jeszcze dwie następne tury wydarzenia – trzymajmy kciuki za ich powodzenie!

Galeria z wydarzenia