Wraz z kończącym się rokiem akademickim zakończył się realizowany przez Instytut Badań i Analiz Finansowych działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ) oraz Katedrę Finansów WSIiZ cykl seminariów pt. „Kariera w Bankowości”. Były to comiesięczne spotkania przedstawicieli branży finansowej, które miały na celu zapoznanie studentów ze specyfiką pracy w tym sektorze gospodarki. Łącznie odbyło się 5 spotkań, a ich tematyka poświęcona była następującym zagadnieniom:

• „Rola i zadania NBP” (wykład prowadzony przez p. Dyrektor Rzeszowskiego oddziału NBP),
  • „Rola Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich w sektorze bankowości”(wykład prowadzony przez przedstawiciela ZBP),
  • „Polski sektor bankowy – rozwój wbrew kryzysowi” (wykład prowadzony przez przedstawiciela KNF),
  • "Ocena działalności gospodarczej przez bank. Analiza finansowa z uwzględnieniem najważniejszych wskaźników finansowych i budowa raitingu klientów" (wykład prowadzony przez przedstawiciela BNP Paribas Bank Polska SA.)
  • „Nowa ścieżka kariery" (wykład prowadzony przez przedstawiciela Prudencial).

W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 175 osób. Spotkania z powyższymi przedstawicielami miały szansę zwrócić uwagę studentów na szeroko pojętą tematykę finansową i zainteresować ich karierą w bankowości. Atutem tego typu inicjatyw jest także to, że dzięki nim studenci mieli okazję poznać nieco finansowej „kuchni”. Zaplanowane spotkania były okazją do zadawania pytań i wyjaśniania wszelkich wątpliwości związanych z szeroko pojętą bankowością i finansami. Udział w spotkaniach pozwolił studentom na budowanie świadomości finansowej oraz kształtowanie ich decyzji związanych z przyszłą karierą zawodową.

Cykl seminariów pt. „Kariera w Bankowości” objęty był patronatem m.in. Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o., Związku Banków Polskich, Finansowego Kwartalnika Internetowego e-Finanse oraz Giełdy Inwestora – Niezależnego Multimedialnego Portalu Inwestycyjnego. Informacje o cyklu spotkań były zamieszczane na stronach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Instytutu Badań i Analiz Finansowych, Centrum Prawa Bankowego i Informacji (www.alebank.pl), Giełdy Inwestora (www.gielda-inwestora.pl), a także obsługiwanych przez Instytut i Katedrę Finansów WSIiZ profilach na portalu społecznościowym Facebook.